Zakładanie trawników – czy to jest proste?

 
Czy wiesz, jak ważną rolę odgrywają trawniki na prywatnych posesjach? Czy masz pojęcie, jak wykorzystać produkt, jakim jest trawa w rolce? Jak szybko można uzyskać efekt ładnego trawnika? Zobacz sam/a, jakie to proste.
 
Wygląd zewnętrzny na naszych posesjach, przydomowych działkach, ale i w parkach, czy w ogrodach kreuje w dużej większości znajdującą się tam zieleń. Jednym z podstawowych jej elementów jest oczywiście trawa. I nie może, to być niezadbana, samo rosnąca roślina a wręcz przeciwnie, odpowiednie jej gatunki hodowane i przystosowane do wymogów osób użytkujących takie trawniki.
 
Jaką rolę odgrywają trawniki?
Trawniki mogą spełniać rolę wyłącznie estetyczną, ale i być miejscem na tyle użytecznym, iż mogą, to być boiska do rozmaitych gier, czy place zabaw. Wyhodowanie odpowiedniej trawy, jej ukorzenienie oraz dalsza pielęgnacja wymaga bardzo długiego czasu i żmudnej pracy wymagającej ogrom cierpliwości. Dlatego tez nie każdy decyduje się na zasiewanie ziemi pod trawniki, tylko poszukuje bardziej wygodnych, ale sprawdzonych rozwiązań, które choć są nieco kosztowniejsze, to lepiej odbierane przez osoby, które nie mają zbyt wiele czasu na zajmowanie się ogródkiem. Z tego powodu mamy do naszej dyspozycji gotowy surowiec na nasze trawniki, jakim jest trawa w rolce. Tak niewiarygodna pomoc ze strony firm zajmujących się profesjonalną hodowla trawy jest dla nas nieoceniona. Dzięki trawie, która jest przygotowana dla nas w rolkach, zakładanie trawnika sprowadza się w zasadzie do wyrównania podłoża dla trawnika, a następnie przygotowania jego podkładu z odpowiednio dobranej ziemi, by rolowana trawa mogła się szybko ukorzenić.
 
Trawa w rolce – co dalej?
W przypadku podjęcia decyzji o trawie w rolce pozostaje nam w dalszej kolejności tylko rozwiniecie zrolowanej trawy, dokładne jej przycięcie w odpowiednich miejscach i dbanie o jej warunki wegetacyjne, czyli odpowiednie nawożenie, nawodnienie i przycinanie. Prosty trawnik, gdzie wykorzystywana jest trawa w rolce, to natychmiastowy efekt dla naszych oczu, powstający w zaledwie kilka godzin w zależności od ilości rozłożonej na nim gotowej trawy.