Cel stosowania stabilizatorów

 
            Decydowanie się na stosowanie stabilizatorów wynika z różnych problemów ze stawami. Stabilizatory bywają stosowane zarówno przy drobnych urazach stawów jak też przy poważnych urazach stawów. Jednocześnie przy poważnych urazach niezbędne jest decydowanie się na znacznie bardziej rozbudowane konstrukcje stabilizatorów. Jakie stabilizatory mogą być używane?
 
Na rynku stabilizatorów można obecnie korzystać z coraz większego dostępu szczególnie do prostych stabilizatorów elastycznych. Nazywane również stabilizatorami miękkimi wyroby medyczne stosowane są przy drobnych urazach. Pozwalają one na niewielką stabilizację stawu, ale w znacznie większym stopniu oferują one kompresję. Jednocześnie przy stosowaniu stabilizatorów stawów można zmniejszyć odczuwanie bólu.
Stabilizatory elastyczne są powszechnie dostępne za pośrednictwem zarówno sklepów z wyrobami medycznymi czy też sprzętem rehabilitacyjnym a także aptek. Pozwala to na bardzo wygodne wyselekcjonowanie odpowiedniej jakości stabilizatorów a także takich, które są dopasowane. W zakresie dopasowania stabilizatorów można korzystać z porad ze strony specjalistów w sklepach czy aptekach. Pozwala to na wybranie stabilizatorów, które są w stanie realnie pomóc przy leczeniu stawów.
 
Trwałe stabilizatory
Przy decydowaniu się na trwałe stabilizatory trzeba natomiast brać pod uwagę, że takie stabilizatory muszą być używane po konsultacjach z lekarzami. Taki stabilizator stawu skokowego pozwala na znacznie bardziej skuteczne zabezpieczenia stawu przed ruchem. Jest to ważne przy poważnych urazach a także przy wykonaniu znacznie bardziej skomplikowanych operacjach. Dodatkowo takie stabilizatory pozwalają na uzyskanie również alternatywy wobec gipsu.
Trwałe konstrukcje stabilizatorów muszą być często użytkowane w bardzo długim okresie czasu. Wymaga to decydowania się na takie konstrukcje, które pozwalają na zapewnienie zarówno właściwego zabezpieczenia stawów a także zapewnienie również wygody użytkowania poszczególnych stabilizatorów w ramach długiego okresu rekonwalescencji oraz rehabilitacji.